Month: м.г

devojka.jpg
-Слабите луѓе се ставаат себе си на прво место. Слабите луѓе генерално тврдат дека не прават ништо посебно, дека така сами од себе си се слаби, но, сепак, тие имаат некои навики кои се добри за линијата, а не се ни свесни за таквите навики. Најверојатно не шетаат наоколу со вагата в раце и не […]

voz.jpg
Познато е дека индијците сакаат да се возат со воз, но не и на ваков откачен начин, туку седнати горе на кров. Меѓутоа деновиве на интернет се појави видео кое брзо стана хит поради двајца дечки кои се возат на воз на еден сосема поинаков начин. Погледнете за што станува збор! httpv://www.youtube.com/watch?v=mWv2KDjkNNM  

Diego-Forlan-001.jpg
Откако Интер го продаде Ето, и го позајми нашиот репрезентативец Горан Пандев на Наполи, за очекување беше да донесат некое засилување. Тоа е 32-годишниот Диего Форлан. Уругвајската ѕвезда помина 4 години во Атлетико Мадрид и на овој тим му помогна да ја освои Лига Европа во 2010. За тимот од Мадрид постигна 96 гола на […]

0696.jpg
Шимпанзата не сакаат вода, некои веруваат дека тие дури се плашат од неа. Но, шимпанзото со име Купер не само што сака да се „брчка“ во водата туку сака и да нурка. Ова е единственото шимпазно нуркач! httpv://www.youtube.com/watch?v=xllfJNQFOuo httpv://www.youtube.com/watch?v=q916J6rzqno

naslovna57.jpg
Ова е златната јахта на принцот Хари. Спортската мега јахта која е долга 46 метри ја движат три дизел мотори, направена е од алуминиум, а ја викаат “златната јахта”. Јахтата може да постигне брзина од 63км/час, а има капацитет за 12 гости. Во неа има два шанка, еден на палубата, а другиот во дневниот престој. […]

bikini-babes-013.jpg
На 26 септември, 2007  година, вкупно 2010 девојки во бикини беа премет на фотосесија на плажата Бонди во Сиднеј и влегоа во историјата на Гинис рушејќи го претходниот рекорд од 300 девојки во бикини. 100 од девојките биле платени модели, а останатите волонтери. Фотосесијата можела да се види во јануарскиот број на „Космополитен“ следната година, […]

107-godini-star-avtomobil.jpg
Британецот Брајан Кејсли, 65, е горд сопственик на најстариот автмобил во Велика Британија, 107 години стариот „Wolseley 6“, кој се уште функционира беспрекорно, пишува Daily Mail. Брајан овој автомобил го купил во 2004 година од свој пријател кој бил колекционер на олд тајмери и стари автомобили, а во интервјуто додал дека редовно го вози за […]

Сите би сакале да живеат подолго. Има многу аргументи што им се спротивставуваат на тие дека можат да живеат подолго, ако внимаваат на себе ако не пијат не пушат не јадат благо и сл, но тоа да го оставиме на страна секој се грижи за себе. Ова е листа на луѓе што живееле над  100 […]

Какаото е многу познато семе во светот. Тоа главно се користи за правење чоколадо и во некои Месоамерикански храни.  Какаото има долга историја и се верува дека потекнува од 1500 п.н.е. во Централна Америка. Со текот на годините, чоколадите станаа познати во културата и во светот се конзумираат многу чоколади и затоа неговото поризвотство се […]

Постојат многу видови на птици. Некои живеат само во тропски шуми, некои на суви места, некои  само на југ, некои се преселуваат те таму те ваму итн. Но сепак нивната е убавина е посебна, секоја птица е убава на свој начин, па дури и грабливите птици.. Ние за сега ви ги претставуваме 10-те уникатни птици […]

10. Tarsier Ова животинче е мало колку верверица и е ноќен примат. Го има во дождливите шуми во југоисточна Азија. Се храни со гуштери и инсекти и е познат по тоа што може да фати птица во средина на летот. Неговата глава се врти и до 18 степени. 9. Chameleon Тие се познати по тоа […]

10 Great Pacific Garbage Patch–Pacific Ocean Најактуелните пронценки велат дека ова место на Пацифичкиот океан е поголемо од Тексас, но точната голенина не се знае. Местово се карактеризира со исклучиво високи концентрации на пластика, хемиска тиња и други остатоци кои биле заробени од страна на струите на Пацификот. Ова место не сакате да го посетите, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi