Month: м.г

Kim-Jong-il-610x269.jpg
Ким Јонг Ил троши неверојатни 120. 000 фунти на храна за кучиња. Последните во низата контроверзии откриени за лидерот на Северна Кореја, се дека тој годишно троши 120.000 долари на храна за кучиња. Во земјата каде милиони гладуваат, Ким се расфрла со пари го обвиниле парламентарците од Јужна Кореја. Според  парламентарецот од Јужна Кореја, Yoon […]

nacistrojzakodiranje-625-3092011-christies-610x269.jpg
Нацистички машина која се користила за шифрирање на пораки во филмот “Енигма” е продаден на аукција во Лондон за рекордна цена. За машината се развила вистинска лицитациска борба во аукциската куќа Christie`s, и на крајот машината била продаден за £ 133.250, што е речиси е три пати повеќе од очекуваната цена. Овој износ претставува рекорд […]

0017-610x269.jpg
Една помала јапонска компанија развила модерна, минијатурна верзија на „Ноевата арка“ во случај Јапонија повторно да биде погодена од земјотрес или цунами. Станува збор за капсула која наликува на голема тениска топка. Во компанијата Космо Пауер, наведуваат дека „Ноевото засолниште“ е произведено за да може да го заштити корисникот од катастрофи како онаа која се […]

seks4-610x269.jpg
Ако сакате и по жешкиот секс во спалната соба да ја задржите загреаната атмосфера, следете ги инструкциите… Ако предиграта е “апетисaн”пред сексот, тогаш “згужваните чаршави” се главно јадење и тоа она од ресторан со пет ѕвезди. Но, што е со десертот? Постои токму меѓу овие чаршави на неколку места и ситуации во кои вие и […]

wedding-couple-locations-610x269.jpg
Пратениците во Мексико нудат можност на новите млади брачни парови да не се обврзуваат на заклетвата “Додека смртта не не раздели”, туку да можат да добијат дозвола за потпишување на договор со кој можат да бидат две години брак, известува Ројтерс. Левичарите во Владата предложиле реформата на граѓанското право, што би им овозможило на паровите […]

Crystal-Harris-Engagement-Ring-610x269.jpg
Познатата невеста – бегалка, Кристал Харис, одлучила да го продаде вереничкиот прстен кој го добила од Хју Хефнер. Се проценува дека прстенот вреди помеѓу 20.000 и 30.000 долари. Прстенот моментално се наоѓа во аукциска куќа во Њујорк. “Кристал веќе не можела да поднесе да го гледа прстенот, бидејќи и се враќаат лошите спомени”, изјавила нејзината […]

2222222222-610x269.jpg
Градот Мастрихт, кој се наоѓа во јужниот дел на Холандија, одлучи да ја промени локацијата на три кофи шопа во кои е дозволено консумирањето на марихуана, поради се понапорните и досадни дрогирани туристи. Овој град годишно го посетуваат 2 милиони туристи, главно поради ваквиот тип на кафетерии каде се консумира марихуана, а во буџетот се […]

pb-naslovna-610x269.jpg
1. Јануари – Destiny Davis, родена во Калифорнија, американски модел. Подоцна се има појавено во неколку телевизиски реални шоуа и серии. 2. Февруари – Amber Lynn Campisi, родена во Тексас, американски модел. 3. Март – Jillian Grace Harper, родена во Арканзас американски модел. 4. Април – Courtney Rachel Culkin, родена во Њујорк, американски модел. 5. […]

samanta-610x269.jpg
Најпосле годините ја прегазија. Ова што може да го погледнете е целулитот на секси Саманта, хероината од “Сексот и градот”. Ким Катрал беше на плажа, а тоа нормално беше проследено со екипа од папараци. Она што тие успеаа да го уловат, е целулитот на Ким. Нема ни трага од онаа Ким на која сме навикнати […]

suzana1-610x269.jpg
Playboy е еден од омилените магазини на секој маж. Откако се појави србско издание на овој магазин, стана главен предизвик на многу наши “соседки” да блеснат на насловната страна. За многумина од нив цената не беше никаков фактор за да се соблечат. Најважно од се е да бидат на насловната страна. Погледнете кој се се […]

11961-610x269.jpg
Доколку сакате вашето возило да биде необично, уникатно и во најмала рака приметливо во сообраќајот, еве една идеја со што можете да ги замените вашите алуминиумските фелни на автомобилот. Како додатна декорација место затемнети стакла можете да ставите ролетни во боја 🙂 Погледнете го ова џиџано БМВ: http://www.youtube.com/watch?v=2XyV6Dstnyo&feature=player_embedded#!

jlo-enrique-610x269.jpg
Латино заводничката и латино заводникот во тандем! Џенифер Лопез и Енрике Иглесијас го снимија долго очекуваниот дует, а во подготовка е и спотот… Џенифер и Енрике ги спија гласовите во песната наречена “Уста на уста”. Иако многумина очекуваа брз ритам, продуцентот Франк  овие двајца заводници ги замислил во бавна и секси верзија… Никој нема официјално […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris