Month: м.г

bilg-610x269.jpg
Шефот на Мајкрософт изјавил дека по првите неколку милијарди човекот губи осет за парите. Гејтс објаснил дека богатството има смисла до одредена точка. Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе во светот, но изјавил дека богатството не значи и среќа. „Многу луѓе мислат дека со зголемување на парите се зголемува и човековата среча, но тоа […]

kdfs-610x269.jpg
Говорот на Мона Симпсон, сестрата на Стив Џобс, бил прочитан на комеморацијата  на Стив Џобс на 16 октомври, а претставувал еден вид на опростување од братот кој писателката го запознала подоцна во животот. „Сакам дави кажам неколку работи кои ги научив од Стив за време на три различни периоди, во текот на 27 години колку […]

Artist_who_paints_with_fire-00011-610x269.jpg
Radya Timofey е руски уметник кој  не размислува како повеќето уметници во светот. Зошто? Одговорот се наоѓа во неговата оригиналност да прави портрети со помош на молотови коктели. Погледнете ги фотографиите и видеото. httpv://www.youtube.com/watch?v=uEH1FONoMYE  

tanja_dexters-11-610x269.jpg
29. Monikangana Dutta – индиски модел    28. Kelsey Dunn – американски модел   27. Tanja Dexters – белгиски модел   26. Ty Dettmer – родена во Јоханенсбург   25. Steffi De Greve – белгиски модел 24. Carolina Cruz – колумбиски модел 23. Petra Cubonova – чешки модел 22. Josefina Cisternas –  чилеански модел   […]

2551-610x269.jpg
Кадифето секогаш било поврзувано со раскош, власт и кралски особи. Кадифето е еден од малкуте материјали, кои сами по себе изгледаат харизматично и волшебно. Низ ладната сезона дизајнерите решиле да внесат капка магија во нашето секојдневие, создавајќи од кадифе не само фустани, но и палта, сакоа, панталони, здолништа, чевли, чанти, чизми…со еден збор се од […]

109494-610x269.jpg
Крис Гери Брус дваесет години се натпреварувал како бодибилдер, но како маж, сега повторо се враќа во тој спорт, ама како жена. Трансексуалецот, 42 годишниот личен тренер од Сан Диего, ќе добие шанса да се натпреварува за златен медаљ на „Border States Classic Bodybuilding“, но овој пат како жена под името Крис Тина Брус. Тој […]

PHiltonBarron10281_437532S0-610x269.jpg
Познатите на големо ги покажуваат своите костуми и маски на забавите кои се органицираат по повод Ноќта на вештерките. Некои се интересни, некои веќе видени, но на Парис Хилтон по се изгледа целта и била повеќе да и се види газето, него костумот. Погледнете….

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi