101 најсекси модели кои ќе го „дрмаат“ светот во блиска иднина! Тринаесетти дел

21 октомври, 20110
masssss

53. Renata Kuertenродена на 14 септември 1988 година во Бразил. Од својата 10 годишна возраст почнала да работи како модел. А веќе на 16 години станала во својата земја топ модел кој има работено за познати модни куќи. Подоцна работела во Париз, Њујорк.

 

52. Tatyana Kotovaродена на 3 сптември 1985 година во Русија. Таа беше Мис Русија во 2006 година и учествуваше на Мис на Светот за 2007 година. Пеела во еден бенд, а потоа решила да прави и соло кариера. Нејзиниот деби сингл бил насловен како “On”.

 

51. Danielle Knudsonмодел од Канада. Работела за две модни агенции во Торонто, а се има појавено на реклама за LG.

 

50. Anastasija Karner – модел и пејачка од Латвиа. Последно нешто од неа е насловната страница на  FHM магазинот во мај 2011 година. Таа живее и работи во Австрија за позната модна агенција, но се повеќе е зафатена со својата музика, а нејзиниот прв сингл е насловен како “I’m Your Everything“.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş