Month: м.г

1896.jpg
Знаете ли дека во едно киви има три пати повеќе витамин Ц отколку во лимонот. Затоа ова егзотично овошје е полезно не само за директна консумација туку и за грижа за кожата. За маската за длабинско чистење на кожата ќе ви бидат потребни едно киви, една лажица кисело млеко, една лажица бадемево или друго природно […]

1895.jpg
За да ја соживее марката McQ  од Alexander McQueen  дизајнерката Сара Бартон наоѓа инспирација во осаменоста на англиската провинција создавајќи ја колекцијата за есен 2012 година, запазувајќи го печатот на легендарниот дизајнер но без помпезност и премногу детали.  

Untitled-114.jpg
Се сеќавате кој беше мајстор за правење на фигури од балони? Да, секако, станува збор за Џон Касиди и неговиот најнов подвиг кој му донесе уште еден рекорд во Гинисовата книга на рекорди. Џон Кесиди успеа да ја направи најголемата скулптура од балони на светот. Станува збор за авион, кој Касиди го направил од неверојатни […]

jhjnjjnkl.jpg
Годината која изминува ја одбележија многу бурни светски настани, како што е убиството на лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, потоа убиството на лидерот на Либија Муамер Гадафи, катастрофалниот земјотрес и цунами во Јапонија, како и кралската венчавка меѓу принцот Вилијам и Кејт. Во текот на целата година илјадници луѓе демонстрираа, почнувајќи од арапската […]

gven-stefani1.jpg
Малку фотошоп, малку фантазија и погледнете како ќе изгледаат познатите ѕвезди во 2040 година: Анџелина Џоли Сара Мишел Гелар Бред Пит Аврил Лавињ Парис Хилтон Џастин Тимберлејк Гвен Стефани Камерон Дијаз Џенет Џексон Кирстен Данст Џад Лоу Кетрин Зета Џонс Џесика Симпсон

Untitled-36.jpg
Во француското село Алувил Белфоз се наоѓа познатата Даб Катедрала, односно катедрала која е изградена во стеблото на еден даб. Станува збор за дрвени скали поставени како спирала околу дрвото кои водат до неколку одаи. Иако точната старост на дрвото не е позната, според сите наоди станува збор за најстарото дрво во Франција. Со сигурност […]

article_jackson09.jpg
Еден настап или видео би немало никаква магија, ако пејачот е „тапа“ за играње и само стои пред камерата без воопшто да се движи. Факт е дека колку е подобар „денсерот“, толку подобар ќе излезе настапот, а со тоа и гледаноста на видеата и посетеноста на концертите рапидно расте. Моќта истовремено и да пеат и […]

3306.jpg
Ако мажите знаеа точно осум нешта за жените, последните немаше да се „муртат“ толку често и светот ќе беше едно мало и помирно место.  Се чудите кои се тие осум факти, еве ги: Не обидувај се да ја импресионираш. Жените ги класифицираат мажите што пцујат и се тепаат како простаци, а не како добра партија. […]

Wedding-Of-Elizabeth-Hurley-Arun-Nayar.gif
Во Америка просечните свадби се оклку 30 000 долари, но ако правиш со нормален човек. Некои од главниве фацки сакаат да им бидат свдбите запаметени по нивнит гламур и трошат милиони за да го достигнат тоа. Еве дел од нив: 10. Donald Trump and Melenia Knauss Тие се венчаа на 22 јануари 2005 и нивната […]

holiday-train-show-550x366.jpg
Во Ботаничката градина во Њујорк во чест на Нова Година беше поставено Празнично шоу со минијатурни возови. Самото шоу вклучува минијатурни возови, но главна атракција се минијатурните модели на познати њујоршки згради направени целосно од растенија. На изложбата ќе најдете реплики на Емпајр Стејт Билдинг, катедралата Ст. Патрик, ТВА терминалот и аеродромот ЈФК, како и […]

b_111230069.jpg
Во Баварија беше отворена црква која целосно е направена само од снег и лед. Ледената цркава во Баварија е направена на стогодишнината од изградбата на првата ледена црква од страна на локалното население во знак на протест. Необичната црква се наоѓа во Митерфирмиансреут во близина на границата со Чешка. Црквата е долга повеќе од 20 […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris