Month: м.г

Untitled-27.jpg
Енрике Гомез Де Молина е уметник од Мајами кој креира бизарни скулптури, препарирајќи и спојувајќи различни видови животни. Иако препарирањето на животните не е ништо ново, она што Де Молина го прави е спојување на делови од животни за да создаде нови видови. За некои тоа е уметност, но за многумина тоа едноставно е болна […]

knp.jpg
Колибата  Solvay е сместена на надморска висина од 4.003 метри, и е највисоката колиба на швајцарскиот Matterhorn . Се наоѓа на само 475 метри под врвот, а дозволена е за употреба- само по потреба. Изградена е далечната 1915 година за само пет дена. Секако, задржување во близина на колибата не е забрането, дури се препорачува […]

kimjk.jpg
Во Јужна Кореја живее двојникот на покојниот лидер Ким. Човекот неверојатно многу наликува на лидерот од Северна Кореја, поради што имал и многу проблеми. Сеул – Ким Јунг Сик (61) деновиве е во голема жалост поради смртта на Ким Јонг Ил, на кого тој личи како да му е брат близнак. Тој држи трафика и […]

2430.jpg
Прекрасната Ева Лонгорија која повеќекратно е посочувана како една од најубавите жени во светот применува веќе долги години диета со грејпфрут, секогаш кога ќе и биде неопходно за брзо да влезе во посакуваната форма. Наутро консумира најпрво еден грејпфрут а потоа парче сирење или две белки од јајце со чај или кафе кои не се […]

leighton-meester-house-4.jpg
Девојката од познатата серија „Озборувачка“, Лејтон Местер, реши да си најде дом кога ќе сака да избега од Њујорк и од снимањето на популарната серија. Затоа младата актерка реши да се поднови со нова куќа во Калифорнија. Прекрасната куќа има површина од 2000 метри квадратни, а во неа има 4 спални соби и 4 бањи. […]

anna-kournikova-15.jpg
Тенисот еден од најпоуларните спортови на Земјата, но исто и тенисерките облечени во тие секси сукњички. Ние денес ја имаме листата на најсекси тенисерките кои играат низ светот. Сликте ги најдовме на интернет и се надеваме дека ќе уживате во нив. 10. Elena Dementieva 9. Martina Hingus 8. SaniaMirza 7.  Olga Poutchkova 6.  Sabine Lisicki […]

1893.jpg
Секојдневната употреба на какао ја подобрува меморијата, сочат резултатие од новите истражувања. Во експериментот учествувале доброволци на различна возраст кои во тек на месец дена требало да пијат какао секојдневно. Во почетокот и на крајот на експериментот експертите го скенирале мозокот на испитаниците. Тие биле поделени на три групи, во првата се оние што пиеле […]

75607.jpg
Четвртина од купувачите се одлучуваат за он-лајн шопинг после неколку испиени чашки, додека петтина „пијани купувачи“ наредниот ден воопшто и не се сеќаваат што купиле или нарачале. За купување преку интернет 43 отсто од Британците се одлучваат кога се во пијана состојба, според истражувањето на “Kelkoo”, а резултати ги објави Дејли телеграф. Истражувачите укажале  дека […]

trolls-tongue-norway-insane-overhang.jpg
Preikestolen е еден од најпопуларните региони и туристички атракции во Норвешка. Овие карпи се наоѓаат на надморска височина од околу 604 метри. Секоја година илјадници туристи го посетуваат ова место. Патувањето до овие карпи е околу 2 часа пешачење, но до нив може да се стигне и со брод. Погледнете ги фотографиите од ова прекрасно […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris