5 знаци како да знаеш дека “цицињата“ и се силиконки!

24 јули, 20110
2449_400x300

Само стапнете на било која плажа ова лето и со сигурност ќе видите неколку пара убаво обликувани гради. Но, сега ќе ви дадеме краток водич како да препознаете дали тие се природни или силикони, низ 5 знаци.

  1. Премногу се блиску една до друга – повеќето женски гради се 3 до 4 сантиметри одвоени, но кај силиконските гради таа раздалеченост е значително помала и изгледаат како да се скоро допрени една до друга.
  2. Тие се премногу високо поставени – уште еден показател дека нејзините гради не се вистински ако тие се премногу високо поставени на градниот кош. Најлесно ова се забележува кога жените се во бикини.
  3. Тие изгледаат како дињи – природните гради најчесто се во форма на круша или солзи, но ако делуваат како големи округли дињи тие дефинитивно се вештачки.
  4. Можете да забележите лузни – пластичните хирурзи најчесто користат четри точки преку кои се внесуваат имплантите, и истите тие подоцна се забележуваат како лузни на телото. Тие точки најчесто се забележуваат кај папокот, браздата помеѓу градите и градниот кош, брадавиците и под пазувите.
  5. Можете да чуете шумолење од течноста на силиконот – ќе ви треба можеби тивка соба за да го чуете овој шум. Тоа најчесто е резултат кога имплантите не се целосно наполнети со течност, па така се создава воздушена празнина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit