6 годишно дете 300 пати мисица…слатка е како бомбона :)

16 јули, 20110
2_171kt8b-171kt8p

Еден Вуд има само шест години, потекнува од Калифорнија а веќе 300 пати има победено низ разни избори за убавина ширум САД, но сега таа конечно ќе се пензионира.

Нејзината мајка изјавила дека сите овие натрпеварувања ќе и бидат само подлога за долгата и просперитетна кариера.

Малата Еден учествувала и во шоуто “Деца и тијари“, а ваквите натпреварувања предизвикуваа бројни негативни коментари и контраверзии бидејќи децата се изложувале на неморални вредности и дека уште во мала возраст им било наметнувано да ја истакнуваат физичката убавина. Децата за време на ваквите шоуа требале да бидат шминкани, да носат вештачки нокти, коси, леќи па дури и ботокс.

Според зборовите на нејзината мајка, Еден нема повеќе да се појавува на ваквите избори за убавина, но и нема да губи време во возење точак или пак играње со барбики како обичните деца, таа оди понатаму и ќе има сјајна кариера.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X ExploitEskişehir Odunpazarı Escort Işıltı