Ај што ја переле во “веш машина“, ама што преживеала бе! Мачка со милион животи! :)

31 јули, 20110
macka

Сузан Гордон од Абердин, Велика Британија е сопств еничка на мачка која има осум недели, а се вика Принцес. Кога ја снемало мачката таа верувала дека сигурно е некаде во дворот и си игра. Но, кога ја отворила машината за перење алишта и ја видела уплашената мачка, останала во шок.

Малата Принцес преживеала 50 минутно “тумбање“ во машината за перење алишта, влажна и исплашена. Сузан веднаш ја однела на ветеринар својата мачка, каде ја задржале три дена за да и ги залечат раните. Мачката сега била добро, без знаци од неволјата во која се нашла.

Не се знае од почетните девет животи, колку и останале.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit