Ај видете за што “вложувате“ во Цептеровите производи! Јахтичето на Цептер “улета“ на Јадран!

31 јули, 20110
naslovnajahta

Педесет метарската јахта со име JoyMe во сопственост на Philip Zepter, еден од најбогатите европски бизнисмени со српски корени, пристигнала во марината во Сплит.

Прекрасната  јахта, со досега невидениот поп-артовкси дизајн и спектакуларен ентериер, вреди повеќе од 30 милиони евра, а изградена е во бродоградилиштето Краљевица.

Кожа, насликани ткаенини и благородно дрво се материјалите кои се користени за опремување на големата дневна соба, четирите кабини за гости и двата апартмани на горната, од вкупно три палуби на бродот.

Цело лето ова убавица ќе плови по Јадранот, а во неа друштво на Philip Zepter ќе му прават гостите од европскиот и светскиот џет сет.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit