Анонимуси денес ќе го „рушат“ Фејсбук! Пазете си ги профилите! :)

5 ноември, 20110
anonimus

Најпознатата хакеркса група во светот “Anonymous” се заканила дека денеска ќе ја руши познатата социјална мрежа Фејсбук.

Активистите од оваа група пд предхнодно на неколку пати го означија Фејсбук како непријател, пред се поради злоупотребата на лични податоци на своите корисници.

Нејасно е само дали зад оваа закана стои цела група или само поединци, но до крајот на денот треба да се види дали овие закани биле сериозни или само некаков вид на предупредување.

“Anonymous” е хакерска група која делува во рамките на “Anti Sec” движењето, кои се борат против индустријата задолжена за безбедност на интернет.

Во последно време најактивни биле нивните хакирања на полициски станици во САД, како знак на солидарност поради уапсен хакер.

httpv://www.youtube.com/watch?v=SXLxiMemYc0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş