Anonymous: “ Го хакиравме сајтот на НАТО“

22 јули, 20110
13131940164e2839ab76013819412740_orig

Групата компјутерски хакери тврдат дека го собориле безбедносниот систем на НАТО и дека пристапиле до голем број таен и забранет материјал.

Групата под името Anonymous изјавила дека би било неодговорно да го објави материјалот, но дека станува збор за околи 1 GB податоци.

На својот твитер профил хакерите постирале PDF фајл од 27 август 2007 година, со ознака НАТО забранет. “Во следните неколку дена очекувајте интересн иподатоци“, најавил групата.

НАТО не бил достапен за коментар. Групата хакери од  Anonymous инаку тврди дека узурпирала сајтовите на Visa i MasterCard во декември, кога овие комапнии престанаа да ги насочуваат донациите кон WikiLeaks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit