Anse Source d’Argent – природа недопрена од човечка рака

4 ноември, 20110
11

Еден од нај примамливите острови на Сејшелите е островот Ла Диг, каде се наоѓа најубавата плажа на архипелагот – прочуената  Anse Source d’Argent .

Островот Ла Диг е трет по големина остров од архипелагот на Сејшелските острови. Плажата се слави со многу фин песок, прозрачно чиста вода и воодушевувачки корални гребени.

Островот е лишен од цивилизација, има само палми, чиста вода, и најважно мир и тишина. Месните жители кои се малубројни велат дека плажата ја посетуваат во просек само 30 туристи годишно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş