Армани ги исплука “Прада” и “D&G”

27 јуни, 20110
armani_brochure face

Познатиот моден дизајнер Џорџо Армани упати остри критики на ривалските модни дизајнерски куќи. Армани неодамна ги коментирал новите колекции за мажи на модните куќи “ Прада “ и “ D&G “, при што изјавил дека тие се виновниците што мажите се повеќе личат на циркузанти.

Армани изјавил дека и медиумите се виновни до некаде за тоа, наместо да го критикуваат будалестиот изглед за мажите, тие ги подржуваат нивните нови креации.

Креаторот особено критички се настроил кон новата колекција на “ Прада “ за која вели дека понекогаш не може да ја сфати иронијата во прикажаните модели, но мора да признае дека некои колекции едноставно се грозни.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit