Берт Рејнолдс го “закачи” еврејска клетва! Му ја “лапнаа” и куќата на Флорида!

18 август, 20110
Reynolds

Глобалната економска криза не го заобиколи ни Холивуд. Пример за тоа е познатиот глумец Берт Рејнолдс, кој ја загуби својата куќа на Флорида бидејќи не плаќал хипотека.

Актерот повеќе од една година не плаќал хипотека за својата вила во Флорида чија вредност се проценува на 1.5 милиони долари, па судот му ја одзел и ја ставил на јавна продажба.

Во екот на својата кариера Рејнолдс беше еден од најплатените глумци во Холивуд, но сега 75 годишниот актер не успеал да плати 700.000 илјади долари за да го задржи својот дом кој го поседува повеќе од 23 години.  Сепак, и славните личности се само обични луѓе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit