10 најдобри брендови на вина

3 септември, 2011

Виното е еден од најомилените пијалоци на многумина. Освен тоа шо ни пружа големо задоволство додека го пиеме исто така се грижи и за нашето здравје, но и за убавината. Сепак тоа е така само кога го внесуваме во ограничени количини. Ова се најдобрите вина:

10. French Beaujolais

9. South African Pinotage

8. German Spatburgunder

7. Argentinean Malbec

6. Californian Zinfandel

5. Chilean Cabernet Sauvignon

4.  Italian Chianti

3. Australian Shiraz

2. French Bordeaux

1. Spanish Rioja

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi