10 најдобри парфеми за жени

5 септември, 2011

Жените секогаш да изгледаат убаво, но и да мирисаат секси и свежо. Парфемите им се се дел од животот на секоја жена, не само за слободните жени туку и за секоја друга која сака да се чувствува секси. Има различни типови мириси на се и сешто.

10. The Timeless Ralph Lauren Romance

Овој парфем е класичен и е наменет за секоја жена, направен е од Хери Фримонт.  Направен е со рози.

9. The Heart-Shaped Vera Wang Princess Eau de Toilette

Спакуван е во лила пакување во вид на срце и има романтична арома, направен е од Вера Ванг. Ова е одличен подарок за секоја жена, девојка, мајка..

8. The Tinkling Sensation: Lolavie Perfume

Џенифер Анистон е кратор на овој парфем и тој е чист природен и секси. Инспирацијата за ова пакување е заради нејзината фасцинација за плажите.

7. The Tempting Fantasy Perfume

Овој парфем е направен од Елизабет Арден во 2005.

6. The Casual Curious Perfume

Бритни Спирс знае да ги сака парфемите и ова е нејзиниот прв избор е овој.

5. The Musical Fragrance Purr

Ова е број еден парфем на Кети Пери. Овој парфем е овошно освежителен.

4. The Glowing J Lo Perfume

Кога Џенирер Лопез реши да се бави со парфеми, таа рече дека може да се најде во шишенцето финстонс.

3. The Fruity Love and Glamour Perfume

Ова е другиот парфем на Џенифер Лопез. Овој парфем е добар за лабави денски активности

2. Delicious Fragrance of Guerlain

Овој парфем е со историја, тој е направен во 1925 годинан од Џекес Гуерлиан. Тој не веруваше дека ќе биде дел од овој бизнис. Исто така е номиниран за најдобар парем во 2011.

1.   The Enchanting Marc Jacobs Daisy Eau de Parfum

Овој парфем е од колекцијата на Марк Џекобс. Тој е елегантен со мирис на јагода, грејпфруит, ванила, јасмин и др.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi