10 најскапи пијалоци

2 септември, 2011

Ако планирате да правите забава наскоро ви препорачуваме да купите од вие најскапи пијалоци, не за друго може журката ќе биде подобра.

10. Samuel Adams Utopia beer

Ова пиво е најакото ама и наскапото пиво во светот. Има 27% алкохол и чини по 100 долари за шише.

9. Vielle Bon Secours beer

Ова шише чини околку 750 долари и интересна работа е тоа што многу ретко го има. Се вели дека не е толку вкусно.

8. Chinese Oolong Tea

Ова е најскапиот чај во светот и чини околу 2 400 долари за килограм.

7. Tutankhamun Ale

Првот шише од овој пијалок бил со цена од 7 686 долари, но сега е 76 долари. Било толку скап затоашто е направено според египетска формула.

6. Diamonds are forever cocktail

Само затоашто дијамантите се скапи, скап е иовој пијалок кој се случи со дијаманти што го прав посебен, а нема посебни состојки.

5. Kona Nigari Water

За шишенце од оваа вода треба да се плати околку 33.50 долари. Ова е најскапата вода во светот, но ви ги дава сите минерали и се што е добро за секого.

4. Wray and Nephew White Overproof Rum

Едно шише од овој древен рум од Јамајка чини околу 53 000долари, и верувајте нема да зажалите ако го купите.

3. Macallan Fine & Rare Vintage 1926

Ова шише е во вредност од 38 000 долари. Но на секое место е со различна цена, од 75 000 долари па до 4 000долари.

2. Diva Vodka

Оваа водка ево вредност од 765 000 долари и е тројно дестилиана и високо филтрирана преку скапоцени камења. Шишето е украсено со кристали.

1. Blue Agave Tequila

Пијалокот не е ништо посебно, но шишето е целона патина украсена со дијманти и има вредност од 1 300 000 до 1 500 000 долари.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi