10 наскапи брендови

5 септември, 2011

10. Herme`s

Овој француски бренд знае како да ги направи своите чанти посакувани. Нивните парфеми се со сладок мирис и се нежни. Ти заработуваат по 2 билиони долари.

9. Versace

Џани Версаче започна со својот бренд во 1978. Овој бренд е еден од најпопуларните и скапи брендови во светот.

8. Christian Louboutin

Овој дизајнерски бренд произведува женски чевли односно чевли кои го одземаат здивот. Нивните чевли се уникатни затоа што нивната долна основа е црвена. Велат дека саат жените сакаат да се чувствуваат удобно и секси во нив.

7. PRADA

Ѓаволот носи Прада е вистинската изрека за овој бренд. Произведуваат шапки, чевли и друго и заработуваат по околу 1.7 билиони годишно.

6. Christian Dior

Овој бренд почнал со работа во 1946 и има 160 продавници. Заработуваат околку 1.8 билиони годишно.

5. Fendi

Ова е италијански бренд кој произведува чанти. Почнал со работа во 1925 и заработуваат 338.5 милиони.

4. Burberry

Ова е британски бренд кој произведува од аксесоари до облека, парфеми. Ти заработуваат околку билион долари годишно.

3. Chanel

Овој брен прозиведува се и сешто парфеми облека козметика и други работи. Познат е насекаде по светот.

2. Louis Vuitton

Ова е француски бренд и се  мисли на  Стил и Страст. Тие изработуваат очила за сонце, часовници и чевли. Заработуваат по околку 2.7 билиони.

1.       GUCCI

Овој бренд почнал со работа во 1921 од страна на Џорџо Гучи. Ова е најдобар италијански бренд и заработува околку 1.2 билиони долари.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi