Топ 10 брендови на цигари

5 септември, 2011

Верувале или не пушењето цигари стана толку голема навика на многу луѓе и тоа од 20 до 45 години. Иако пушењето се смета за лоша навика, во некои заедници се смета за статусен симбол. Денес има толку многу луѓе зависници од пушење. Пушењето е навистина штетно за здравјето, но тие што се пушачи им е тешко да се откажат.

Постојат стотици цигари, но некои се многу популарни поради квалитетот  и други причини. Погледнете дел од нив.

10. Hilton

9. New Port

8. Red & White

7. Dunhill

6. Pall Mall

5. Parliament

4. Camel

3. L&M

2. Winston

1. Marlboro

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi