10 земји со највеќе универзитети

3 септември, 2011

Универзитетите им помагаат на лицата да воспостават своја професионална кариера и да ја сппреведат истата практично. Значи универзитетот е едена од најважните фази на образованието, за да развие професионална кариера. Па затоа одлучивме да ги погледнеме земјите кои имаат највеќе универзитети.

10. Кина

Број на универитети- 1 054

9. Франција

Број на универзитети- 1 062

8. Јапонија

Број на универзитети- 1 223

7.Индонезија

Број на универзитети- 1 236

6. Бангладеш

Број на универзитети- 1 268

5. Мексико

Број на универзитети- 1 341

4. Шпанија

Број на универзитети- 1 415

3. Аргентина

Број на универзитет- 1 705

2. САД

Број на универзитети- 5 758

  1. Индија

Броја на универзитети- 8 407

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi