Топ 10 неверојатни скали

2 септември, 2011

Понекогаш архитектите толку се внесуваат во својата работа, што плодот на креативниот ум може да изгледа сосема неверојатно. Погледнете неколку слики од различни дизајни на скали кои варираат од скалила кои се веќе светски атракции, па сè до скалила кои и вие самите можете да ги внесете во вашиот домашен ентериер , ако тоа ви одговара на просторот. Или, можете сами да дојдете до некоја инвентивна идеја, па да го направите вашиот дом посебно и пријатно место за релаксација.

Скалите во “Longchamp“ продавницата во Њујорк

KPMG зградата во Минхен, Германија

Скалилата во “Lello“ книжарницта во Португалија

Спирални скалила во Гарван институтот во Сиднеј, Австралија

Дизајн на Филип Ватс за потреботе на еден дом

Скали како од научно фантастичен филм кои се наоѓаат во Шензен, Кина

Скалилата во продавницата на „Епл“ во Њујорк

Скали во форма на мазни камења

Прекрасни скалила со гелендер налик гранчиња

Висечки скалила


Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi