Часовник дизајниран специјално за фондацијата на Џеки Чен! Хуман потег – нема што! :)

16 август, 20110
jekichen-chasovnik

Познатиот изработувач на часовници Richard Mille дизајнирал уникатен часовник како знак на поддршка на Џеки Чен фондацијата со име „Dragon’s Heart“. Часовникот ќе биде даден на акукција во септември во корист на добротворната организација на Чен.

Dragon’s Heart инаку е основана во 2004 година од актерот Џеки Чен, за да им се помогне на децата и старите луѓе кои се сиромашни и живеат до одредени области во Кина. Самата организација гради училишта и им помага на лицата со хендикеп.

Часовничарот Richard Mille,  кој пак е долгогодишен пријател на актерот, го создал уникатниот часовник RM 055 JC, направен од бело злато, а на него го има логото од добротворната организација на Чен. Ваквите часовници или слични на него достигнуваат цена на пазарот и до 300.000 долари.

Дизајнот на Richard Mille ќе биде на продажба на аукција на 14 септември во Пекинг.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit