Дино Мерлин мераклија за шах:)) пензионерите му ја “земаат душата”:)

20 август, 20110
dino merlin

Кога е во своето родно Сарево, Д ино Мерлин слободното време го поминува во срцето на градот – Башчаршија, каде се наоѓа и неговиот дуќан за музичка опрема “Mагаза”. Познато е дека Дино ужива во времето поминато со пријателите, на фановите без проблем им ги исполнува желбите, фотографии, атограми…,но досега не беше познато дека Дино Мерлин со големо задоволство игра шах со пријателите.

Папараците го забележаа шаховскиот дуел со Мерлин и познатиот судија Велегич.

Судејќи според сериозните изрази на нивните лица, исходот на натпреварот до последната минута бил неизвесен.

Инаку, Дино Мерлин, како и секоја година, Рамазан го поминува во Сараево со своето семејство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit