Џеј-Зи потрошил 300,000 долари на ”курчење” :) Типичен бамбула :)

17 август, 20110
JAY-Z

Според разни он-лајн извештаи  Џеј-зи потрошил повеќе од 300,000 $ за забавата одржана во неделета по повод излегувањето на новиот дебитен албум насловен  како  “Watch the Throne” во соработка со Kanye West.

Забавата во Понтебло Мајами започнала со вечера во хотелскиот италијански ресторан Scarpetta каде што Џеј-Зи потрошл илјадници долари.

Ресторанот останал отворен до доцна навечер за Џеј и неговата придружба. Забавата подоцна продолжила во ноќниот клуб LIV  каде што испиле повеке од 18 шишиња  Ace of Spades, потрошени се и 250,000$  на луксузниот шампањ Armand de Brignac и за крај 50,000 бакшиш за персоналот во хотелскиот клуб.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit