Џjулиан Асанаж сака “девици“ за да ги “затруднува“!

16 јули, 20111
ASSANGE_410511S1

Британскиот суд ја одложи одлуката за екстрадација на осовачот на Викиликс, Џулијан Асанаж, на Шведска поради обвинувањата за силување и сексуален напад.

Познатиот Асанаж го тужат две швеѓанки за силување. Претставниците на шведските власти, овинителката Клер Монтгомери барајќи екстрадација на Асанаж навела дека едно од жените изјавила дека тој рекол како сака да ги затруднува жените и дека повеќе сакал девици бидејќи така ќе бил прв кој ќе ги затруднел.

Асанаж во домашен притвор во Норфолк од ноември, а сега британскиот суд ја одложи неговата одлука за екстрадација.

 

One comment

  • Elena

    16 јули, 2011 at 12:11

    Maziste!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit