Е ова се вика „поштен“ човек! Ја платил казната стара 58 години! :)))

23 декември, 20110
v228406p0

Неверојатно, но вистинито, еден американец решил да ја плати казната која била стара 58 години.

Американецот Дејл Крофорд од Хјустон, им испратил писмо на градските власти во кое пишувало дека пронашол стара казна за непрописно паркирање од еден долар и дека сака да си го подмири долгот.

Казната му била напишана на 3 февруари 1953 година, дента кога тој заминал за војска. Дејл автомобилот го оставил на еден паркинг, но неговиот татко задоцнил да го препаркира и да го тргне автомилот од паркинг местото, па затоа му била напишана казна.

Градоначалникот на Хјустон Енајс Паркер побарал лично да го прими чесниот граѓанин и да му се заблагодари што им дава добар пример на останатите луѓе.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber