Едноставно, а многу скапо :( .. една од „наједноставните“ вили на Мајорка :)

13 ноември, 20110
01

29 Can Suirell е прекрасна вила која гледа на пристаништето Andratx на Мајорка кој е изградена минатото лето од PH Mallorca, оддел на Мајорка на PH Property Holdings, Cheshire. Внатрешен дизајн со извиткани линии кој е следен од други успешно завршени проекти за клиентот на Мајорка.

Ben Clarke е водечкиот дизајнер на проектот кој вклучува се, од одредување на заврници  кои се договараат со изведувачот и комплетниот дизајн и поставување на убавата Varenna кујна до плакарите и просторот заскладирање, со комплетните спецификации, достава и инсталација на целиот мебел, третманот на прозорците, покривањето на ѕидовите и додатоците. Екстериерот на вилата е базиран на традиционалниот дизајн на Мајорка, со стилски надворешен простор за живеење и беспрекорен базен. Ентериерот е паметен и модерен со софистицирано и удобено чувство. Квалитетот на спецификацијата зборува за себе и продажбата на просторот неодамна е комплетирана – поволна за сите вклучени во проектот. Фотографиите се на Oliver Mallah.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş