Ексклузивна светска премиера – Бруно Марс “It Will Rain“

12 ноември, 20110
brunomars

За Бруно Марс ова е брилијантна година, која ја круниса со добивање на награди на MTV EMA 2011. Тој е добитник на наградите во категориите: Best Push и Best New.

Уште од мали нозе, благодарение на своите родители музичари, ја има почувствувано магијата на настап во сала полна со публиката. Од тогаш знаеше дека музиката и концертите ќе бидат работите кои ќе го прават среќен и ќе му го исполнат животот. Иако е многу горд на својата студиска работа, сепак Бруно сеуште најдобар се чувствува кога ги изведува неговите песни во живо на сцена, во придружба на бенд.

Пред да стане пејач, изгради одлична кариера на музички продуцент, а има пишувано песни и за познати светски уметници, како што се Фло Рајд, Александра Бурк и Тревис Мекој.

Сега погледнете ја ексклузивната светска премиера на новиот видео запис за песната “It Will Rain”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş