Ето „не играл за пари“! Амбиции се во прашање! Да бе да! :)

25 август, 20110
InterdeMilan/RubinKazan - Champions League - C1 C 1

Од рускиот клуб Анжиja пренесуваат дека сега веќе екс напаѓачот од Интер, Самуел Ето, потпишал тригодишен договор за клубот од Махачкал што ќе го направи најплатен фудбалер на сите времиња.

Деновиве Ето успешно ги помина лекарските прегледи, така што портпаролот Анжија, Алексендар Удалтсов ги потврдил условите за преминот на Ето во Русија.

Како што известуваат медиумите, Анжија му исплатил на Ето сума измеѓу 25 и 27 милиони евра, а Удалтсов изјавил дека Интер и Анжија одлучиле да не го заклучат трансферот, и дека многу од нагаѓањата не биле точни.

Портпаролот на Анжија истакнал и за неделната плата на Ето која би требало да изнесува 170 илјади фунти, со што би бил најплатен фудбалер во Европа. Комична била изјавата како одговор на прашањето дали Камерунецот пристистигнал само заради годишната плата која треба да биде во износ од 20 милиони евра.

На тоа портпаролот одговорил: „Нашиот сопственик Сулејман Керимов е голем човек со огромни визии и Ето тоа го препозна. Имаме амбиции да играме во Лигата на шампионите и затоа ни се потревни врвни играчи како што е Ето“, изјавил Удалтсов.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber