Националниот парк Capitol Reef

16 мај, 2011
1

Во централниот дел на Јута е сместен гребенот и национален парк (Capitol Reef ), кој е наречен земја на чудата. Шарени кањони, гребени, карпи, навистина ќе ве импресионираат. Поголемиот дел од паркот припаѓа на безводна пустинска зона. Должината на гребенот е 160 километри и површина од 979 киломтери квадратни. Отворен преку целата година, меѓутоа најдобро за посета е во месеците мај и септември. Летните температури се издигаат над 30 степени, но навечер е ладно околку 10 степени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi