Хај – тех хотелот „Yas“ во Абу Даби

17 ноември, 20110
00

Со многубројните проекти, во кои инвестира, Абу Даби постепено но сигурно, станува културен центар на Блискиот Изток. Исто толку интересни во најбогатата држава од ОАЕ се новитетите во технологијата. Хотелот „Yas“ е дел од проектот во вредност од 36 милијарди долари „Yas Island“. Тој е позициониран околу пистата за Формула 1 и изгледа како градба излезена тукушто од научно-фантастичен филм.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş