“Гугл“ им овозможил на Египќаните да користат “Твитер“ без интернет

31 јануари, 2011
Google_Logo

Компанијата “Гугл“ покренала посебна услуга, која на граѓаните на Египет им овозможува да испраќаат пораки на “Твитер“ со повик од телефонски број и при тоа да остават гласовна порака, односно без интернет врска, бидејќи интернетот во оваа земја и понатак е во прекин поради антивладините демонстрации, објавува “Ројтерс“, пренесува Нетпрес. На службениот коорпоративен блог на “Гугл“ е објавено дека многумина се заинтересирани каква е состојбата на терен во Египет, па оттаму дошла и идејата како да им се помогне на луѓето кои се на лице место. Услугата која ја развил “Гугл“, заедно со експерти од “Твитер“, на Египќаните им овозможува да повикаат телефонски број и да остават гласовна порака, која автоматски се претвора во текстуална и потоа се објавува на социјалната мрежа. Од “Гугл“ истакнуваат дека за користење на услугата воопшто не е потребен пристап до интернет. Главна желба за реализација на овој проект било на Египќаните да им се овозможи да бидат слушнати низ светот.

Извор: Нетпрес

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi