Холивуд жали што Кејт Винслет не “потона со Титаник” :) им спакува ”Лига за борба против силикони”:)!!

19 август, 20110
p-360594-kate-winslet

Кејт Винслет, заедно со Ема Томпсон и Рејчел Вајс, која ја основала “Британската лига против естетска хирургија” со цел да им помогне на актерките да се одбранат од се поголемите притисоци кои ги наметнува Холивуд.

-Никогаш нема да се одлучам на таков чекор. Јас сум актерка и несакам да го замрзнам моето лице, објаснува ѕвездата од филмот “Титаник”.

-Жалосно е што морате да изгледате како да сте на 30 годишна возраст, кога имате 60 години, изјавува Ема Томпсон.

Двете актерки наведуваат дека естетската хирургија е се поприсутна во филмскиот свет. Лифтинзи, инекции, ботокси или липосукција, жените се главни жртви на диктатот за младешки изглед.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit