И него можат само добро да му “поп…т к…ц”

5 јули, 20110
ap_mladic_court_110603_wg

И Младиќ како и Шешељ, нема намера да се “адаптира”на судот во Хаг. Си тера своја правда иако П од правда во тој случај нема. Се “закатанчил” за т.н свој адвокат Милош Шалиќ, како да е Господ, ама тој неговиот. Шалиќ ќе му го обелува образот. А Шалиќ па, А од англиски не знае. И така. Караванот врви кучињата лаат. Младиќ чека да оди на тој свет. На тој начин, неосуден официјално, нема да има В од вина. Чист како солза. И да не должам. Младиќ намерно го одолговлекува судењето. И нему како и на сите други им е повеќе од јасно дека од таму излегување нема. Па ако е така, тогаш зошто да не го “ подје…ава и судот”?! Хаг му дозволува да им се “моча”на глава. Тоа е!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit