Има и затворски лотарии по светов и тоа за затворски апартман на викенд! Ете занимација за некои наши познати “другарчиња”!

23 јули, 20110
01 resetke-zatvor-498

Властите во регионот Кол во американската држава Мизури понудиле полн пансион во окружниот затвор во Џеферсон Сити по цена од 30 долари, пренесуваат медиумите.

Властите на овој регион дошле на оваа идеја бидејќи сакале да ги испитаат условите во затворот пред во него да бидат сместени затвореници.

Се пријавиле дури 170 луѓе, меѓу кои биле и адвокати, новинари, но и еден брачен пар кој во него одлучил да ја прослави првата годишнина. „Тие овде можеада искусат како е да се биде позади решетки, а да поради тоа не добијат казнено досие. Сепак, сфатиле дека тоа е искуство кое не би сакале да го повторат“, изјавува окружниот шериф Грег Вајт.

Гостите имале полн затворски третман, морале да ги предадат своите лични предмети, да дадат отисоци од прстите и да се фотографираат.

Боб Вотсон, новинар од магазинот „Трибјун“ напишал дека најголем проблем во затворот е неможноста за избор. „Креветот е челичен со тенок душек, а во ќелијата затворениците над глевите цела ноќ им трепери сијалица од 40 вати“, се пожалил тој. На крајот на престојот гостите за спомен добиле секој своја затворска фотографија и мајца.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit