Италијански F16 без одобрение во воздушниуот простор на Хрватска! А што мислевте “брачо Хрвати”?

22 јули, 20110
COLOMBIA-AIR-FEST

Италијански F16, борбен авион, во средата ненајавено улетал во хрватскиот воздушен простор. Борбениот авион, над Јадранот во воздушниот простор се задржал 15-на минути, а според неофицијални извори овој авион се враќал од борбена мисија во Либија.

По ова надлежните служби на НАТО, МОРХ упатил службен распит за појаснување на упадот на борбениот авион, кој летал на висина од 500 метри.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit