Каква шминка – таков табиет!

5 ноември, 20110
stasminkagovoriovasemkarakteru

Начинот на кој се движиме, зборуваме, меѓутоа и начино на кој се шминкаме може многу да каже за нашиот карактер. До ова сознание дошле група на италијански психолози, вршејќи истражување на преку 12,000 жени од разни области на Италија. Еве до какви резултати дошле:
– Жени кои не се шминкаат сакаат да бидат прифатени онакви какви што се, без додатни разубавувања.

-Жени кои користат неприметна шминка се плашат од стареење и истото се трудат да го сокријат.

-Жените кои постојано си ја поправуваат шминката се премногу амбициозни, но уште повеќе несигурни во себе и најбитно им е каков впечаток ќе остават на околината.

-Жените кои ги шминкаат само очите саккат да го нагласат својот интелект, додека пак оние кои користат само кармин, сакаат да ја нагасат својата страственост.

Што се однесува до хоктите пак:

-Секогаш лакирани нокти на рацете и нозете имаат жени кои сакаат да ја нагласат својата женственост.

-Оние кои ги лакираат само ноктите на рацете, сакаат секогаш се да контролираат.

-Лакирањето само на ножните нокти зборува за жена со нагласена сексуалност и заводливост.

-Ексцентричните жени имаат екстремно долги нокти.

-Нежните и срамежливи зени користат светли нијанси на лакови, додека романтичните користат розеви лакови за нокти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş