Карл Лагерфилд: Толку е грдо да имаш грди деца! А тој еден убааав…:))

24 август, 20110
t1larg.lagerfeld

Во новиот број на на „Intervew Magazine“, дизајнерот Карл Лагерфилд  разговара со некогашниот уредник на францускиот „Vogue“  Карин Роитфелд.  Големите имиња во индустријата на модата разговараат за богатството („Ти си во твојот авион – немаш чувство за реалноста. Можеме да го изгубиме осетот за реалноста многу лесно.“), и притисокот од работата.

И после тоа следува коментарот на дизајнерот што се однесува за децата. Поздравувајќи ги децата на бившиот уредник на „Vogue“  , Јулија и Владимир, Карл го искоментирал следново: “ Ти си навистина среќен бидејќи тие се навистина многу убави. Би било тешко кога би имал грда ќерка.”

За среќа, поранешниот Шанел гуру беше поштеден од ужасите на подигање непривлечна ќерка бидејќи нема деца !

“Кога би бил жена би сакал да имам многу деца. Но за мажите, јас не верувам во тоа!”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit