Кејт Мос го кажа судбоносното „да“

2 јули, 20110
110701-tdy-kate-moss-wed1.grid-5x2

Кејт Мос и нејзиниот вереник, рокерот Џејми Хинс го кажа судбоносното „да“. Откако веќе објавивме дека венчавката на британскиот модел е во подготовка, решивме и да објавиме детали околу свадбената церемонија.

Иако се шпекулираше дека Кејт Мос сама ќе ја дизајнира својата венчаница, сепак таа се одлучи за спектакуларна креација на Џон Галијано,  а во сличен стил беа облечени и нејзините деверуши.

„Венчавката беше навистина рокенрол“, велат анонимни извори. „По црковната церемонија, тие излегоа пред црквата и по неколку долги банкежи, влегоа во Ролс Ројсот од каде ечеше рокенрол музика“, додаваат тие.

Според британскиот магазин Daily Mail,  свадбената веселба ќе трае три дена, а свој настап ќе имаат Snoop Dog и Kanye West.

Двојката се сврши во февруари оваа година, а заедно се од 2007 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/