Ќе им го земе лебот и на пејачите! Џеф Бриџис – пејач!

20 јули, 20110
Džef Bridžis1

Актерот Џеф Бриџис најави дека наскоро ќе го објави својот дебитантски музички албум.

За снимањето на албумот, Бриџис го инспирирала неговата улога во филмот “Crazy Hart”, во кој глуми легенда на кантри музиката.

Неговите песни се напишани од страна на најпознатите автори во светот, како Џон Гудвин, Грег Браун и Бо Ремиза.

Неговиот албум “Џеф Бриџис” ќе излезе во продажба на 5 септември.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit