Кога завршија со лубениците, им се нафрлија на „другите“. Уметност со храна…и тоа солидна :)

20 август, 20110
hrana-umetnost

Иако подготвувањето на добар оброк само по себе за многумина претставува проблем, постојат и онакви кои покрај спектакл на вашето непце ќе приредат и незаборавено визуелно доживување на храната.

Таквите уметнички дела од храна ви ги претставуваме подолу во галеријата, а ви препорачуваме да не ја гледате на празен желудник.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit