Колку “тежат” Надал, Бијонсе, Роналдо…?

5 јули, 20110
1

Магазинот “Форбс” ja објави годишна листа на познати личности помлади од 30 години кои заработиле најмногу во последните 12 месеци.
На листата на богати “деца” се имињата на спортисти и пејачи, кој заработиле милиони долари од играње тенис и фудбал и пеење и промовирање на познати брендови.

Во првите пет, со 45-170.000.000 долари се: Лејди Гага (25) – 170 милиони (повеќе од Џастин Бибер, Ле Брон и Роџер Федерер заедно), Џастин Бибер (17) со заработени 53.000.000 долари, кошаркарот Леброн Џејмс (27) со 48 милиони и Роџер Федерер (29) со 47 милиони долари.

Во шестото место,на листата на “Форбс” се наоѓа пејачката Кети Пери со 44 милиони, а ја прати и Кристијано Роналдо (26), со заработени 38 милиони, додека Р & Б пејачка Биjонсе(29) се наоѓа на осмото место со листа од 35 милиони долари.

Фудбалерот на  Барселона, Лионел Mеси(23) е на деветтото место, на “Форбс” листата. “Најдобар фудбалер на својата генерација” и “наследник на Марадона” заработил 32 милиони минатата година.

Рафаел Надал (25) е на десеттото место во заработувачка. Освоил девет гренд-слем, олимписки медал, но “само” 31 милиони долари годишно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit