Колку заработуваат најпознатите светски ѕвезди пеејќи “тезги” по приватни забави и свадби?!!

20 јули, 20110
Jennifer-Lopez-Tous

Колку заработуваат познатите пејачи? Или поточно за колку кратко време тие земаат милиони? Не ја имаат сите среќата да заработуваат толку многу за толку кратко време. Но, еве ги оние кои имаат одлични вокални способности или барем убаво изгледаат, и заработиле многу.

Џенифер Лопез

Таа доби еден милион долари за да ги забавува гостите на една свадба на голем украински богаташ.

Пиа Тоскано

Таа за неколку часа заработи 100.000 долари пеејќи на една приватна забава.

Кристина Агилера

заработи 1 милион долари за пеење на забава по повод Денот на вештерките.

И Ејми Вајнхаус

зема 1 милион долари за пеење на една забава на голема компанија.

Селен Дион

Заработи огромна количина на пари…. само за одржан приватен концерт таа зема 6,5 милиони долари?

Ролинг Стоунси го држат рекордот.

Тие за една роденденска забава земале 7 милиони….

Том Џонс

Тој зема 3 милиони долари од “хуманитарен” концерт. Обично пејачите пејат хуманитарно, но ете Том земал добра сума.

Џорџ Мајкл

Некои луѓе едноставно си ги заработуваат парите. Еве на пример Џорџ Мајкл за една роденденска забава земал 3 милиони долари.

The Eagles

Може ли некој толку многу да гледа задоволство во една песна? Епа ете има и такви. За да ја слушне песната “ Hotel California” непознатиот човекплатил 6 милиони долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit