Кристалната река наречена “Фестивал на петте бои”! Видете зошто :)

25 октомври, 20110
0

Кристалната река “Cano Cristales” или уште “Реката на петте бои” како што ја нарекуват локалните жители е најневеројатната и најпрекрасната река во светот. Силните комбинации од бои се должат на специјалните алги кои живеат на дното од реката, а ние ве каниме да се насладувате на овој воодушевувачки фестивал на петте бои (жолта, сина, зелена, црна и црвена ) Овој феномен за жал може да се набљудува само во определено време од годината!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş