Летачки “објект” во пламен го збуни локалното население

10 јули, 20111
meteor1

На снимката настаната на 29 јуни во Мексико може да се забележи некаков објект во паѓање кој зад себе остава пламени траги. Локалното население се плаши дека станува збор за злобно пророштво.
Уште не се знае за каков објект станува збор кој бил виден во Мексико, но на интернет кружат различни приказни и теории за објектот во форма на топка кој при своето паѓање оставаше пламени јазици на небото.
Локалното население верува дека тоа е метеор кој представува знак за крај на светот.
Помалку празноверните тврдат дека тоа е само обичен метеор кој согорува во атмосферата, има теории дека се работи за некаков вселенски брод кој влегува во атмосферата, дури има и такви кои тврдат дека тоа е вселенски брод кој поради потешкотии пробува да се приземји.
Од снимката можете и сами да си измислите или одберете теорија :

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q0tw5ZVGy50

One comment

  • ZHARE

    24 јули, 2011 at 22:57

    Ниедното ни другото туку чиста МОНТАЖА

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit