Лондон – Њујорк за 2 часа

28 јуни, 20110
498x232--images-stories-tehnologija-slike1-2-avion-hypermach-1

Овој авион ќе лета од Лондон до Њујорк за два часа. Повторно се привлекува медиумското внимание по пауза од осум години кога од употреба беше повлечен Конкрод, а од компанијата „HyperMach“ обајвиле дека нивниот авион ќе биде двојно побрз од Конкордот.

На саемот за авиони во Париз минатата недела, британската компанија ги открила своите планови за суперсоничниот авион кој ќе може да пренесува 20 патиника. Летот од Лондон до Њујорк ќе трае нешто помалку од два часа, а летот од Њујорк до Сиднеј ќе биде скратен за 75%, односно од 20 на само 5 часа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit