Luvaglio – најскапиот лаптоп

7 ноември, 20110
most-expensive-laptop-in-the-world-Luvaglio-One-Million-Dollar-Laptop

Многу малку луѓе ќе поверуваат, но цената на овој лап топ е фрапантни милион долари. Luvaglio може да го добиете само со претходна нарачка. Исто така, на купувачот му е дадена можноста да ги избере карактеристиките и дизајнот на лаптопот, како и од кој материјал тој да биде направен. Тој може да биде направен од дрво, метал или железо.

Luvagio има блу реј, 128 гигабајти SSD, мп3 плеер, вграден USB стик и интегрирана опција за чистење на екранот. Копчето за вклучување на лаптопот е изработено од дијамант. Инаку Livaglio е британска марка која произведува луксузни електронски уреди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş