Мадона го “кажа своето” за кралското семејство

30 јуни, 20110
madona d

Филмот “ W.E “ во режија на Мадона ќе се појави во кино салите на 9-ти декември.

Светската премиера на филмот е закажана во Њујорк и Лос Анџелес , а во јануари ќе биде дистрибуиран низ целиот свет. Приказната на филмот се базира на романсата на америкаснаката распуштеница Волис Симпсон и британскиот крал Едвард VIII, гледана од агол на млада жена фасцинирана од приказната за кралот кој абдицира, што е потполно спротивно од нејзината животна приказна и неуспешен брак.

Во овој филм улога имаат: Ејби Корниш, Андреа Рајзбор, Џејмс Д Арси и Оскар Ајзакс.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/