Дани – Нема да ми биде жал

5 декември, 2011
1

Периодов кој измина, Дани со нејзиниот продуцент Малинова работеше на најновиот сингл „Нема да ми биде жал“ за кој во истиов момент премиерно иде во радискиот етер низ Македонија. Воедно Дани и Малинова веќе некое време го концепираат албумот кој престои и кој треба да излезе во март2012 година или точно една година по издавањето на последниот албум „Во меѓувреме“.

„Нема да ми биде жал“, – тематски е длабоко емотивна приказна полна со признавања, прифаќања, соочувања, отфрлање и секогаш тажното себе лажење низ болката и разочарувањата, критиката и неисполнетите очекувања од љубовната врска која забила нож во грб, вели Малинова.

Музиката и зборовите на “Нема да ми биде жал„, се потпишани од Весна Малинова, а аранжманот од Весна Малинова и Кирил Бабамов.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi